Zpět do obchodu

Registrace

Jak nakupovat

Jak vybrat slackline ?

Pokud vybíráte první slackline, doporučujeme koupit kompletní slackline set, ve kterém naleznete jak samotný popruh, tak i nějaký prostředek pro kotvení a napínání. V GIBBON SLACKLINES se snažíme dělat vše jednoduše a funkčně. Naše kompletní sety se skládají ze dvou částí, lajny a ráčny. Náš geniálně jednoduchý a přesto maximálně funkční a účinný způsob napínání slackline zvládne úplně každý. Teď ještě zjistit, jak si správně vybrat.

Volba šířky

První volba je šířka popruhu. Existují dvě základní, a to 2,5 cm nebo 5 cm široký popruh. Novinkou je zalý střed a to poprh 3,5 cm široký.

Dvoupalcové (5 cm) široké popruhy jsou vhodné pro začátečníky, děti a pro trickline, triky na slackline. Začátečníkům často pomůže s prvními kroky pocit, že větší šířka přinese více stability a na širších slackline se cítí lépe. Objektivně je ale chůze jak na jednopalcovém i dvoupalcovém popruhu stejně těžká. Dvoupalcový popruh je vhodnější pro veškerá cvičení, blbnutí a trikování na slackline. Pro trickline, tedy triky na lajně, se užívá širší popruh z důvodu větší dopadové a styčné plochy pro triky.

Jednopalcové (2,5 cm) široké popruhy se využívají hlavně pro chůzi, zejména pro longline a highline. Pro chození na lajně jsou užší popruhy hlavně lehčí na váhu, což u delší lajny hraje velkou roli.

Jeden a půl palcové (3,5 cm) široké popruhy jsou takovým univerzálním řešením pro ty, co ještě hledají a chtějí zkoušet, co bude pro ně to pravé. 

Na začátku je tedy potřeba se rozhodnout, co vlastně budete na lajně převážně dělat. Láká-li Vás pouze chození, je vhodnější spíše 2,5 cm. Láká-li Vás triky, chcete s lajnou blbnout, chcete na lajně cvičit a využívat ji jako balanční pomůcku, chcete na slackline trénovat koordinaci pohybů a rovnováhu nebo jste úplný začátečník a 5cm Vám zkrátka přijde jednodušší, volte pak 5 cm šířku.

Cena

O peníze jde vždy až v první řadě. Slackline je specifické sportovní náčiní, v kterém při napnutí vznikají velké tahy. Kvalitní zpracování detailů, bezpečné komponenty a především kvalitní slackline popruh s požadovanými vlastnostmi nabízí specializované firmy, které se zabývají výrobou slackline vybavení. Slackline není kurta z hobby marketu, stejně tak jako brzy poznáte, že set z obchodu s vázací technikou, kávou nebo potravinami, honosící se na krabici nápisem slackline, je pouze napodobenina. Tyto levné pokusy o slackline buď rychle zničíte, případně si budete koledovat o zranění. V neposlední řadě nezažijete ten správný pocit balancování na slackline. Cena kvalitního kompletního slackline setu se pohybuje mezi 1 500 až 2 000 Kč.

Délka

Základní slackline sety se dělají v délkách 15, 20, 25 nebo 30 m. Sety jdou vždy napnout na vzdálenost od 1 m do maximální délky uvedené výrobcem. Je třeba zvážit, jestli danou délku využijete. Nutno podotknout, že slackline je návyková záležitost a pokud člověk trochu trénuje, mohla by mu být kratší lajna brzy krátká. 

Pružnost

Velmi důležitým parametrem je pružnost a samotný úplet lajny. Základní rozdíl je v tom, že statický popruh se méně klepe a po prošlápnutí popruhu si zachovává statické vlastnosti, zatímco ten dynamický freestyle popruh se při prošlápnutí více napruží a dokáže vyhodit. Díky tomu jde na sportovních popruzích dělat freestyle, triky, skoky a další vylomeniny. Chodit lze na obou popruzích stejně, pružnější nabízí více srandy, pokud se rozhodnete na lajně blbnout. Freestyle pružnější popruhy bývají nepatrně dražší a více náchylné k poškození, protože jsou tenčí. Statické popruhy jsou většinou držáky na dlouhou dobu používání. Statické popruhy u nás najdete v sekci RodinaFreestyle popruhy mají vlastní sekci Freestyle

Jak se tedy rozhodnout?

Budu hlavně chodit, beru šířku 2,5 cm. Chci i hopsat, dělat nějaké triky nebo jsem úplný začátečník, co to bude mít hlavně jako zábavu do parku, beru 5 cm šířku. Mám na zahradě přesně dané stromy 8 m od sebe, stačí mi 15 m dlouhý set. Slackline mě nadchl, chci se zlepšovat, trénovat a mít pořád kam jít, tak beru 20 nebo 25 m dlouhý set. Chci jen chodit, případně dělat klidné jogové cviky nebo budu chodit s rodinou, beru statický popruh. Nejoblíbenější statické sety jsou CLASSICLINE nebo FUNLINE. Chci být cool, beru to sportovně a líbí se mi dynamické triky, musím mít freestyle pružný popruh. Nejoblíbenějším freestyle popruhem je JIBBLINE. A to celé kupuji u osvědčeného výrobce, který se věnuje vývoji a výrobě slackline vybavení, nikoliv mezi regály s potravinami.

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení